PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Z jakiego sprzętu pomocniczego dla osób starszych korzystać?

sie 17, 2022 | Artykuły dla Seniorów, Warto wiedzieć

Osoba starsza nawet podczas wykonywania codziennych czynności potrzebuje pomocy osoby drugiej. Nie zawsze jednak jest to konieczne, ponieważ istniej wiele sprzętów pomocniczych dla osób starszych, które ułatwiają im funkcjonowanie, a także zapewniają bezpieczeństwo w domu i poza nim. Oprócz powszechnie znanych akcesoriów dla seniora istnieją takie, które ułatwiają codzienną higienę, czytanie, poruszania się, a także wspomagają walkę z bólem i zapobiegają urazom.

Akcesoria dla seniora – poruszanie się

Wózek inwalidzki, laska, balkonik czy kule – jakie akcesoria dla seniora wybrać, aby ułatwić mu poruszanie się? Należy pamiętać, że sprzęty pomocnicze dla osoby starszej warto kupować w specjalnych sklepach, które posiadają odpowiednie atesty, a także dają nam gwarancje jakości i wytrzymałości. Należy pamiętać, że takie akcesoria dla seniora pomagają mu w poruszaniu się, dlatego nierzadko osoba starsza opiera na nich cały swój ciężar. Nie mogą być one niestabilne i niewytrzymałe, ponieważ grozi to upadkiem seniora i urazem. Laski i kule inwalidzkie to akcesoria dla seniora, który nie ma znacznych problemów z poruszaniem się. Stanowią dodatkowe podparcie, często stosowane są po urazach. Jeżeli osoba starsza zmaga się z zaburzeniami równowagi warto pomyśleć o balkoniku, który jest stabilny, często posiada także możliwość siadania i odpoczynku. Balkoniki posiadają także koszyki na zakupy, dzięki czemu senior nie będzie musiał nosić ich w ręce.

Akcesoria łazienkowe dla seniora

Codzienna higiena może być dla seniora wymagająca, szczególnie jeżeli ma znaczne problemy ze swobodnym poruszaniem się. W łazience jest on narażony na upadki i poślizgnięcia, dlatego warto wyposażyć ją w dodatkowe maty antypoślizgowe oraz uchwyty. Z pewnością dla seniora o wiele wygodniejszy będzie prysznic niż wanna, jednak nie każdy ma możliwość wymiany. Wtedy możemy zakupić akcesoria do wanny dla osób starszych, które ułatwią wejście, a także kąpiel. W tym przypadku także lepiej skorzystać z prysznica, a w wannie zamontować specjalną matę antypoślizgową oraz krzesełko, z którego senior skorzysta podczas mycia. Nie zapomnijmy o zamontowaniu odpowiednich uchwytów. Jeżeli senior posiada prysznic lub zastanawiamy się nad jego zakupem warto wybrać taki z niskim brodzikiem, dodatkowo warto, aby miał wbudowane siedzisko prysznicowe. Kolejne akcesoria łazienkowe dla osób starszych powinny dotyczyć toalety. Jeżeli mamy taką możliwość, warto wybrać wysoką toaletę lub taką z możliwością wysokiego montażu. W tym przypadku także warto zadbać o uchwyty i odpowiednią przestrzeń wokół toalety.

Akcesoria dla osób starszych – wybór telefonu dla seniora

Chociaż może nie wydawać się to oczywiste, telefon dla akcesorium dla osoby starszej, które jest niezwykle ważne. Przy jego wyborze nie kierujmy się jednak ilością możliwości, a łatwością w obsłudze oraz czytelnością. Telefon dla seniora to akcesorium, które pozwoli mu pozostać w codziennym kontakcie z rodziną, a także dzięki niemu w szybki sposób wezwie pomoc, np. w przypadku upadku. Te akcesoria dla osób starszych posiadają możliwość zapisywania najważniejszych numerów pod konkretnymi cyframi na klawiaturze, dzięki czemu w szybki sposób wybierze zadzwoni do wybranej osoby.

Zobacz także: Opieka nad osobą leżącą

facebook