PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Siłownia dla seniora – czy osoba starsza na siłowni to dobry pomysł?

lut 13, 2023 | Czas Wolny Seniora, Warto wiedzieć

Seniorzy na siłowni to coraz częstszy widok, który już teraz nikogo nie dziwi. To doskonałe miejsce na trening całego ciała, który możemy wykonać na specjalistycznym sprzęcie, a także pod okiem doświadczonych trenerów, którzy dostępni są na większości siłowni. Trener nie poprowadzi z nami całego treningu, ale pokaże jak używać urządzeń, aby nie zrobić sobie krzywdy. Jeżeli obawiamy się pierwszej wizyty seniora na siłowni warto skorzystać z usług trenera personalnego, który pokaże jak wykonywać ćwiczenia.

Zalety siłowni dla seniorów

Siłownia dla seniora to doskonałe miejsce na wykonanie treningu, a także zawarcie nowych znajomości. Coraz więcej osób starszych decyduje się na wizyty na ogólnodostępnych siłowniach. Podczas wizyty na siłowni możemy trenować całe ciało, a także wzmacniać naszą kondycję. Jakie są zalety siłowni dla seniorów?

  • Ochrona i leczenie stawów – podczas treningu siłowego nie wykonujemy gwałtownych ruchów, nie ma podskoków, które obciążają kolana. Senior przy użyciu wolnych ciężarów lub maszyn może ćwiczyć w odpowiednim dla niego tempie i wzmacniać swoje mięśnie, które odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
  • Poprawa pracy mózgu oraz pamięci;
  • Poprawa pracy układu trawiennego i układu krążenia;
  • Wzmocnienie serca;
  • Wzmocnienie odporności;
  • Poprawa wyglądu i samopoczucia oraz ogólnego nastroju;
  • Przebywanie wśród innych pomaga w zmniejszeniu poczucia samotności;
  • Narzucenie rytmu dobowego;
  • Udział w zajęciach z innymi seniorami.

Zobacz także: Ćwiczenia na równowagę dla osób starszych – jak walczyć z zaburzeniami równowagi?

Siłownia dla seniorów – samemu czy w grupie?

Pierwsze wizyta na siłowni może być krępująca, dlatego warto wesprzeć seniora w jego pierwszym dniu. Możemy mu towarzyszyć lub wykupić zajęcia z trenerem personalnym, który pomoże w oswojeniu się z nową sytuacją. Jeżeli senior nie chce sam uczęszczać na siłownie możemy rozważyć udział w zajęciach grupowych. Pod okiem wyszkolonego instruktora senior będzie ćwiczył swoje ciało, a dodatkowo będzie miał okazję na kontakty z innymi seniora.

Senior na siłowni – akcja sieci CityFit

Karnet na siłownię nie należy do najtańszych, dodatkowo często wiązani jesteśmy umową na cały rok, dlatego jeżeli mieszkamy w dużym mieście możemy skorzystać z akcji zorganizowanej przez sieć siłowni CityFit. W styczniu 2023 r. wystartował „Projekt Senior”, która zachęca osoby starsze do wizyt na siłowni za darmo. Seniorzy na siłowni mają dostęp do zajęć grupowych, strefy relaksu, planów ćwiczeń, bezpiecznego sprzętu oraz gym asystentów. Dodatkowo wyznaczono także specjalne godziny od 10 do 14 dla seniorów na siłowni.

Zobacz także: Samotność seniorów – jak jej zapobiegać?

facebook