PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Praca dla par w opiece – czy warto wyjechać do Niemiec?

paź 12, 2021 | Typy Opieki

Duża liczba osób decyduje się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu lepszych zarobków czy też lepszych warunków do życia. Wśród nich znajdują się często pary małżeńskie. Poznaj  realia wyjazdów za granicę, sprawdź jak wygląda praca dla par w opiece w Niemczech. Sprawdź, na jakie zarobki można liczyć oraz czy łatwo znaleźć pracę w opiece dla małżeństwa. 

Opieka Niemcy praca dla par – co musisz wiedzieć? 

Rozłąka z bliskimi to jeden z większych, jak i często główny powód, dla którego osoby decydują się na pracę dla par w opiece. Jeśli chcesz zacząć pracę w Niemczech z małżonkiem, koleżanką czy też znajomym, na pewno ważne jest, by dobrze się dogadywać, gdyż większość czasu będziecie spędzać razem. Istotny jest także podział obowiązków oraz dobra koordynacja. Praca za granicą w parze może być o tyle dobra w sytuacji, kiedy jedna z osób zna lepiej język a druga ma np. większe doświadczenie zawodowe. Łatwiej pracuje się, tworząc zgrany zespół, który umie się dogadać i poradzić z podzieleniem się obowiązkami. Poznaj cechy dobrego opiekuna i sprawdź, które z nich pasują do Ciebie.

Sytuacja, w której niemiecka rodzina szuka 2 opiekunów jednocześnie do zajęcia się seniorem, w większości przypadków oznacza, że jego stan zdrowotny czy psychiczny jest wyjątkowo ciężki lub opieką trzeba otoczyć 2 seniorów. W takim przypadku obydwie osoby z pary będą musiały znać język i mieć doświadczenie zawodowe. 

Zobacz także: Rodzaje opieki nad osobami starszymi

Zarobki – na jakie zarobki można pracując w opiece w parze? 

Osoby odpowiedzialne, posiadające doświadczenie oraz posługujące się komunikatywną znajomością języka niemieckiego mogą liczyć na 1000 do 1600 euro przy opiece nad 2 seniorami. W przypadku kiedy oferty pracy dla pary lub małżeństwa w opiece w Niemczech dotyczą seniorów w ciężkim stanie zdrowotnym, przyjmujących leki, z ograniczoną sprawnością fizyczną, zarobki sięgają kwoty 1900 euro.

Opieka praca dla pary – Czy łatwo znaleźć pracę w parze? 

Szukanie pracy w opiece nad seniorami dla par może okazać się trudniejsze. Oferty pracy dla pary lub małżeństwa w opiece w Niemczech pojawiają się stosunkowo rzadko, a wynika to z tego, że zatrudnienie 2 opiekunów to generuje znacznie większe koszty dla rodziny. Seniorzy z ciężkim stanem zdrowia, którzy potrzebują aż 2 opiekunów, w większości przypadków są odsyłani do specjalistycznych ośrodków. Arkadia Care zapewnia oferty pracy dla par, dzięki czemu bez problemu odnajdziecie odpowiednią pracę, spełniającą wasze wymagania. Zastanawiacie się, czy to praca dla Was? Macie więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

facebook