Dlaczego warto znać j. niemiecki opiekując się Seniorami w Niemczech?

Wyższa stawka, atrakcyjniejsze zlecenia i większy komfort pracy – to główne atuty znajomości języka niemieckiego na zleceniach w Niemczech.

J. niemiecki w stopniu komunikatywnym
Znajomość języka niemieckiego to duży atut każdego opiekuna. Wystarczy znać go w stopniu komunikatywnym, by liczyć na ciekawsze, a przede wszystkim lepiej płatne oferty. Wynika to między innymi z faktu, że rodzinom Seniorów zależy, by bezpośrednio komunikować się nimi i Podopiecznym. Nie da się bowiem ukryć, że to bardzo ułatwia nie tylko kontakt, ale i komfort pracy, na czym zależy każdej ze stron. Podopieczny musi bowiem mieć możliwość komunikowania się ze swoim Opiekunem, by powiedzieć jakie są jego oczekiwania lub, by po prostu porozmawiać.
I oczywiście to działa także w drugą stronę. Znając j. niemiecki Opiekun ma większą swobodę wyrażania swoich myśli i potrzeb.

Dla bezpieczeństwa i komfortu
Znajomość języka obcego zwiększa także poczucie bezpieczeństwa, co również ma ogromne znaczenie przy tego typu pracy. Pamiętajmy bowiem, że gdyby np. Senior potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej – to wtedy nie ma czasu na czytanie słowniczka. Trzeba od razu wezwać pogotowie i wyjaśnić ratownikom, co się dzieje i gdzie mają przyjechać. Krótko mówiąc – w takich sytuacjach znajomość języka obcego jest bezcenna.

Warto zatem, przed podjęciem decyzji o wyjeździe, podszkolić swój niemiecki, by bez stresu i w pełnym komforcie móc opiekować się Seniorem w Niemczech.

facebook