PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Cechy dobrego opiekuna medycznego

lip 9, 2019 | Warto wiedzieć

Opieka nad Seniorami to zajęcie dobre dla osób otwartych na nowe znajomości, które dobrze odnajdują się w obcym otoczeniu.

Jakie są najważniejsze cechy dobrego opiekuna medycznego?

Możemy wyróżnić wiele cech dobrego opiekuna osób starszych. Wyróżniamy jednak kilka kluczowych, które są niezwykle istotne podczas pracy z seniorami:

  • empatia
  • zaangażowanie
  • cierpliwość
  • wyrozumiałość
  • kreatywność
  • zdecydowanie
  • chęć do działania
  • znajomość języka niemieckiego

Cechy dobrego opiekuna medycznego

Opiekun jadący na zlecenie do Niemiec powinien być przede wszystkim w pełni zmotywowany do podjęcia tej pracy. Nie ma tu miejsca na żadne wątpliwości. Senior i jego najbliżsi będą bowiem oczekiwali pełnej dyspozycyjności i rzetelnego wykonywania obowiązków. W tym przypadku pewność siebie i pełne zaangażowanie to niezwykle ważne cechy opiekuna medycznego.

Cierpliwość i zrozumienie – pożądane cechy u opiekuna medycznego

Równie ważne w pracy za granicą jest to, aby wiedzieć jak postępować z nowo poznaną osobą i jak szybko poradzić sobie w nowych sytuacjach, których z pewnością nie zabraknie. Komunikatywność i zdolność szybkiej adaptacji w nowym otoczeniu zwiększą komfort pracy opiekuna medycznego. Tak jak i zrozumienie drugiej osoby, jej przyzwyczajeń oraz tradycji kulturowych. Do tego dochodzi cierpliwość. Warto wziąć pod uwagę, że Podopieczni często mają problemy z pamięcią, koncentracją i orientacją czasowo-przestrzenną. Dlatego tu przydaje się umiejętność łatwego wczuwania się w sytuacje i emocje Podopiecznego. Dobrze jest bowiem rozumieć to, co on czuje, ale bez ulegania jego emocjom. Empatia i sympatia wobec osób starszych to kluczowe cechy dobrego opiekuna medycznego.

Warto wiedzieć: Agresja u osób z demencją starczą

Język niemiecki w stopniu komunikatywnym

Wyjeżdżając do pracy za granicą dobrze jest też znać, choćby w stopniu podstawowym, język niemiecki. Po pierwsze – ułatwia on komunikowanie się między Opiekunem a Seniorem i jego rodziną. Po drugie – zwiększa komfort pracy i usprawnia działania w momentach, gdy np. trzeba wezwać pomoc czy zrobić zakupy. Dużym atutem opiekuna medycznego znającego j. niemiecki jest też to, że może on liczyć na ciekawsze, a przede wszystkim lepiej płatne oferty pracy. To z pewnością ma spore znaczenie.

Arkadia Care to polecana agencja opiekunek osób starszych w Niemczech, która dba o bezpieczeństwo i komfort podczas zlecenia. Zostań Opiekunką osób starszych z Arkadia Care!

facebook