PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

O czym pamiętać wybierając odzież dla seniora?

maj 9, 2022 | Opieka Nad Seniorem, Warto wiedzieć

Wybierając ubrania dla seniora przede wszystkim należy dbać o jego komfort i dobre samopoczucie. Warto zachęcać osobę starszą do dbania o swój wygląd, ponieważ pozytywnie wpłynie to na jego pewność siebie. Dobierając odzież dla seniora warto ubierać go na tzw. cebulkę. W ten sposób unikniemy przegrzania, a także wyziębienia. Dzięki różnym warstwom szybko zdejmiemy lub założymy odzież.

Modne ubrania dla starszych pań

Starość nie oznacza końca dbania o swój wygląd i dobre samopoczucie. Coraz więcej kobiet, także seniorek, odwiedza kosmetyczki, pamięta o pielęgnacji ciała i odpowiedniej dawce ruchu. Dlatego ubrania dla starszych pań coraz częściej można spotkać w sieciówkach. Moda dla starszych pań coraz częściej wpisuje się w najnowsze trendy, dzięki czemu seniorki mogą ubierać się nowocześnie. Pamiętajmy jednak, aby odzież dla seniora nie tylko była modna, ale przede wszystkim wygodna.

Warto wiedzieć: Jakie są najczęstsze potrzeby osób starszych?

Moda dla starszych pań

W każdym wieku zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie, ukryciu niedoskonałości i uwydatnieniu naszych zalet. Ubrania dla starszych pań po 70 nie muszą kojarzyć się jedynie z szarymi garsonkami. Warto postawić na kolory i wzory. Pomagając w doborze ubrań dla seniora pamiętaj jednak, aby sprawić, że osoba starsza poczuje się komfortowo i pewnie. Postaw na małe wzory, pionowe paski, jasne kolory w miejscach, które chcesz uwydatnić i ciemne w miejscach, które senior chce ukryć.

Jakie ubrania dla seniora wybrać?

Ubrania dla seniora nie powinny krępować jego ruchów, a także uciskać we wrażliwych miejscach. Warto zwracać uwagę na skład wybieranych ubrań. Doskonale sprawdzą się naturalne materiały, które nie uczulają i nie podrażniają wrażliwej skóry. W lato dobrze sprawdzą się przewiewne koszule i sukienki. Wybierając odzież dla seniora warto kupować spodnie oraz spódnice pozbawione zamków i guzików, które mogą uciskać. Dobierając odzież dla seniora w ciepłe miesiące zadbaj o przewiewne i wygodne obuwie oraz nakrycie głowy, nawet gdy na zewnątrz nie ma słońca. W zimę doskonale sprawdzą się ubrania dla seniora wykonane z wełny, która jest przewiewna, a także ciepła. Nie dopuszczaj, aby senior wyszedł na zimno bez czapki, rękawiczek oraz szalika. Seniorzy są mniej odporni na niekorzystne warunki pogodowe, a każde przeziębienie jest niebezpieczne.

Specjalistyczna odzież dla osób starszych leżących i niepełnosprawnych

Obecnie dostaniemy także specjalistyczne ubrania dla seniorów, które zapewniają jeszcze większy komfort, a także są przydatne podczas czynności higienicznych. Na rynku dostępne są specjalne kombinezony oraz body, które ułatwiają zmianę pieluchy, koszule z zamkiem z tyłu dla leżących osób starszych. Specjalistyczna odzież dla osób starszych leżących i niepełnosprawnych to także leginsy z wycięciem z tyłu, które umożliwiają szybsze czynności higieniczne. Na rynku dostępnych jest także wiele przydatnych gadżetów, które pomagają seniorowi w sprawnym ubieraniu się. Warto także starać się nie wyręczać osoby starszej podczas ubierania się, ponieważ stanowi to dla seniora trening. Odzież dla seniora może być modna i wygodna. Warto dbać o jego wygląd, ponieważ doda mu to pewności siebie, a także pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie. Ubrania dla starszych pań i panów nie muszą być szare i niemodne, pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest komfort seniora, a także jego zdrowie.

Warto wiedzieć: Aktywny senior

facebook