PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Wózki na zakupy dla seniorów – czy warto w nie zainwestować?

kwi 7, 2023 | Opieka Nad Seniorem, Warto wiedzieć

Zakupy to czynność, którą każdy z nas musi wykonywać. Także seniorzy muszą udawać się na zakupy. To także dobra forma codziennej aktywność oraz trening pamięci. Jednak nie dla każdego zakupy są komfortowe, noszenie ciężkich toreb potrafi być męczące, a konieczność noszenia sklepowego koszyka uniemożliwia poruszanie się, np. z wykorzystaniem chodzika. Dlatego wózki na zakupy dla seniorów są doskonałym rozwiązaniem, które nie tylko ułatwi zakupy, ale także sprawi, że będą one bardziej ekologiczne.

Dlaczego warto zakupić wózek na zakupy dla seniora?

Wózek na zakupy dla seniora to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają już tak dużo siły, dodatkowo nie są w stanie nieść ciężkich zakupów. Istnieją także wózki, które oprócz miejsca na zakupy umożliwiają podpieranie się osobie starszej, a dzięki temu umożliwiają swobodne i komfortowe poruszanie się. Wózek na zakupy dla seniora wyposażony jest w kółka odpowiedniej wielkości, które umożliwiają poruszanie się na różnych powierzchniach. Wózki na zakupy dla starszych ludzi są lekkie, składane, posiadają aluminiowy stelaż, a przy tym atrakcyjny i elegancki design. Duża ilość dostępnych wzorów i kolorów, łatwość w składaniu i poruszaniu się sprawiają, że jest to niezwykle przydatny i atrakcyjne gadżet.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę podczas zakupów dla seniora?

Jak wybrać najlepszy wózek na zakupy dla seniora?

Wózek na zakupy dla starszych ludzi powinien być dopasowany do potrzeb seniora. Jeżeli nie ma on problemów z poruszaniem się możemy wybrać wózek do ciągnięcia. Jeżeli ma problemy z chodzeniem i potrzebuje dodatkowej podpórki warto wybrać wózek na zakupy z odpowiednim stelażem. Wybierając wózek na zakupy dla seniora powinniśmy pomyśleć o komforcie i wygodzie, tak, aby nawet ciężkie zakupy nie stanowiły dużego problemu. Warto zwrócić także uwagę na pojemność torby na zakupy oraz jej wytrzymałość. Wózek na zakupy dla starszych ludzi nie może być zbyt niski lub posiadać zbyt krótkiej rączki, aby jego użytkowanie nie powodowało dolegliwości bólowych.

Rodzaje wózków na zakupy dla starszych ludzi

Najczęściej spotykamy się z wózkami na zakupy do ciągnięcia, chętnie wybierane są także przez osoby młode. Wyróżniamy jednak 2 rodzaje wózków na zakupy polecanych dla starszych ludzi:

  • Wózki na zakupy 2-kołowe – do ciągnięcia za sobą. Klasyczne wózki 2-kołowe to rozwiązanie, które doskonale nada się dla seniorów, którzy nie mają problemów z poruszaniem się. Modele dwukołowe, mają niską wagę, dlatego są dobrym wyborem dla seniorów.
  • Wózki na zakupy 4-kołowe – z funkcją pchania. 4-kołowe wózki na zakupy to jeszcze lepszy wybór dla seniorów, zarówno tych, którzy mają z problem z poruszaniem się, jak i tych, którzy tego problemu nie mają. Minimalnie obciążają nasze mięśnie i stawy, i wymagają niewielkiego wysiłku, ponieważ ciężar zakupów rozkłada się na 4 koła wózka. Są doskonałym rozwiązaniem na ciężkie i duże zakupy, stabilne, polecane każdemu kto ma problemy z równowagą, kręgosłupem, stawami i mięśniami. Pchanie wózka na zakupy dla seniora na czterech kółkach nawet wypełnionego po brzegi, wymaga niewielkiego nakładu energii i siły naszych mięśni i stawów.

Dlaczego warto zainwestować w wózek dla seniora na zakupy?

Wózek dla seniora na zakupy to doskonałe rozwiązanie, zarówno dla osób, które nie mają problemu z poruszaniem się, jak i dla tych, które nie mogą w pełni poruszać się samodzielnie. W ten sposób odciążymy stawy oraz kręgosłup, a osoba starsza nie będzie miała problemu z noszeniem zakupów. Robienie zakupów to dobra forma codziennej aktywności, a także sposób na ćwiczenie pamięci, np. przez zapamiętywanie listy zakupów, dlatego nie warto z niej zrezygnować, jeżeli forma fizyczna seniora tego nie wymaga.

Zobacz także: Problem z chodzeniem u starszej osoby

facebook