PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Witaminy i suplementy dla seniorów

sie 10, 2021 | Opieka Nad Seniorem

Witaminy i suplementy dla seniorów

Witaminy dla seniora są nieodzownym uzupełnieniem diety. Należy je właściwie dobierać zgodnie z zaistniałymi potrzebami i najlepiej po konsultacji specjalisty. Istnieje kilka preparatów, które powinna suplementować każda starsza osoba. W podeszłym wieku  pogarsza się pamięć. Można ją poprawić stosując właściwe suplementy dla seniora. Wyciągi z miłorzębu japońskiego rozszerzają naczynia krwionośne, działają przeciwkrzepliwie, usprawniają krążenie krwi, a także zwiększają dopływ tlenu i substancji odżywczych w mózgu. Stymulują koncentrację i poprawiają pamięć. Witaminy dla seniora z lecytyną pobudzają pracę układu nerwowego, a dzięki temu wspomagają procesy zapamiętywania.

Wzmacniające witaminy dla seniora

Poprawa sił witalnych jest kluczowym aspektem w podeszłym wieku. W ich usprawnieniu pomagają witaminy i suplementy dla seniora. Żeńszeń wpływa na ogólne samopoczucie i wspomaga spokojny sen. Idealnie sprawdzi się u osób starszych, które skarżą się na chroniczne zmęczenie. Żeńszeń nie przyspiesza akcji serca, dlatego jest w pełni bezpieczny i nie podwyższa ciśnienia krwi. Niezbędną witaminą dla seniora, służącą wzmocnieniu organizmu, jest witamina C, która perfekcyjnie sprawdzi się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dodaje osobom starszych siły i energii. Ponadto przyjmowanie witamin z grupy B, a zwłaszcza B6, B12 oraz B9, usprawnia pracę serca, wpływa na przemianę materii i poprawę samopoczucia.

Witamina D dla seniora

W zestawie witamin dla seniora nie może zabraknąć witaminy D. Wspomaga ona wchłanianie i wykorzystanie wapnia oraz fosforu w organizmie. Według przeprowadzonych badań dowiedziono, że odpowiedni poziom witaminy D wpływa na opóźnienie procesu starzenia i zapobiega wystąpieniu niektórych chorób. Dzięki temu osoby starsze, suplementujące witaminę D, obniżają ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, a także cukrzycę typu 1.

Ponadto, każdy senior powinien zadbać o odpowiednie utrzymanie poziomu wapnia i magnezu w organizmie. Jeżeli nie udaje mu się tego uzyskać  za pośrednictwem urozmaiconej diety, należy rozpocząć zażywanie suplementów dla seniorów, które są wzbogacone o te minerały.  

Ostatnie wpisy

facebook