PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Zajęcia dla seniora

sie 10, 2021 | Zajęcia dla Seniora

Zajęcia dla seniorów pomagają osobom starszym lepiej funkcjonować w sferze społecznej, zawodowej, a także życiu codziennym. Istnieje wiele rodzajów aktywności, najczęściej o charakterze artystycznym i ruchowym. Jedną z najpopularniejszych form zajęć dla seniorów jest czytanie książek. To przyjemne, a jednocześnie ćwiczące sprawność umysłową zajęcie. Ponadto, pomimo rozwoju Internetu, wciąż istnieje szeroki wybór prasy. Senior z powodzeniem może sięgać po tzw. prasę kolorową, bogatą w wiele artykułów tematycznych. Warto zadbać o to, by wybrane pisma odpowiadały zainteresowaniom i oczekiwaniom podopiecznego, dzięki czemu będzie mógł rozwijać swoje pasje. Jeśli z przyczyn zdrowotnych np. słabego wzroku, osoba starsza nie może samodzielnie czytać, wtedy pomoc opiekuna będzie nieoceniona. Samo słuchanie pobudza mózg do pracy, ćwiczy koncentrację. Po skończonej lekturze warto wspólnie podyskutować, by dodatkowo wspomóc pracę mózgu.

Zobacz także: Ćwiczenia na pamięć dla seniora

Pomysły na zajęcia z seniorami

Także różnorodne plastyczne, wymagające kreatywności zajęcia dla seniorów, mogą skutecznie pobudzać pracę mózgu i rozwijać umysł. Lepienie z plasteliny, rysowanie, składanie orgiami, malowanie to zajęcia manualne dla osób starszych, które są świetnym sposobem na połączenie przyjemności z wykorzystaniem szarych komórek. Pomysłów na zajęcia seniorami jest wiele, a wybrana technika i rodzaj zajęć nie ma większego znaczenia. Liczy się fakt, że można pobudzić wyobraźnię, działać kreatywnie, stworzyć coś samemu i rozwijać się intelektualnie. Świadomość, że osoba starsza samodzielnie dokonała jakiegoś dzieła, własnymi siłami lub z odrobiną pomocy namalowała obraz, bądź ulepiła figurkę z plasteliny, da jej ogromną satysfakcję i poprawi samopoczucie.

Gimnastyka dla seniora na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna w podeszłym wieku pozwala długo zachować siły witalne i opóźnić procesy starzenia. Dzięki regularnej gimnastyce dla seniorów, już po kilku dniach można zauważyć efekty w postaci poprawy samopoczucia i humoru oraz czerpać radość z życia. Gry i zabawy ruchowe dla seniorów na świeżym powietrzu przynoszą zdecydowanie więcej korzyści dla zdrowia niż treningi w zamkniętych pomieszczeniach. Zajęcia dla seniorów na zewnątrz, przynoszą nie tylko lepsze efekty fizyczne, jak doskonalenie sprawności oraz wytrzymałości, ale także stabilizację zdrowia psychicznego. Duża dawka powietrza dotlenia cały organizm, narządy, komórki i tkanki, a przez to pobudza układ nerwowy. Przebywanie na świeżym powietrzu to kontakt z naturalnym światłem, dzięki czemu można uzupełniać braki niezbędnej do życia witaminy D. Na świeżym powietrzu senior może np. spacerować, uprawiać nordic walking lub lekki jogging.

Zobacz także: Animacja czasu wolnego dla seniorów

 

facebook