PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Jaki stolik wielofunkcyjny dla seniora kupić?

maj 25, 2023 | Opieka Nad Seniorem, Warto wiedzieć

Wykonywanie codziennych czynności, takich jak jedzenie, przez osoby niepełnosprawne może być znacznym utrudnieniem, dlatego warto zaopatrzyć osobę starszą w sprzęt, który ułatwi mu codzienne funkcjonowanie. Stolik dla seniora to rozwiązanie, które pozwoli na swobodne spożywanie posiłków osobie leżącej, a także niepełnosprawnej. Jaki stolik wielofunkcyjny dla seniora wybrać?

Stolik wielofunkcyjny dla seniora

Stolik wielofunkcyjny to gadżet, który może okazać się niezwykle pomocny w codziennym funkcjonowaniu. Jest szczególnie przydatny dla osób starszych leżących. Wielofunkcyjne stoliki dla seniorów posiadają regulowane blaty, dzięki którym umożliwiają wykonywanie różnych czynności podczas przebywania w łóżku, np. czytanie książki, spożywanie posiłków, picie lub korzystanie z komputera. Dostępne na rynku stoliki wielofunkcyjne posiadają także 2 oddzielne blaty, dzięki którym możemy jednocześnie czytać książkę lub korzystać z komputera i pić ulubiony napój. Dodatkowo stolik wielofunkcyjny dla seniora nie zajmuje dużo miejsca.

Stolik przyłóżkowy dla seniora

Stolik przyłóżkowy to rozwiązanie, które pozwala na spożywanie posiłków w łóżku, ale także daje możliwość postawienia napojów niedaleko łóżka bez konieczności proszenia o pomoc osób trzecich. Stoliki do łóżka dla seniora występują w różnych kombinacjach, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Na rynku dostępne są proste stoliki dla seniora, które możemy położyć na łóżku, a także bardziej zaawansowane stoliki z systemem jezdnym. Wybór przyłóżkowego stolika dla seniora zależy od jego potrzeb oraz stopnia niepełnosprawności. Stolik dla seniora z systemem jezdnym może być wykorzystywany nie tylko podczas leżenia w łóżku, ale także w trakcie korzystania z wózka inwalidzkiego, ponieważ najczęściej posiadają możliwość dostosowywania wysokości. Wielofunkcyjny stolik dla seniora to nie tylko znaczne ułatwienie podczas jedzenia, ale także wykonywania różnego rodzaju czynności – grania w karty, rozwiązywania krzyżówek i picia. Stoliki dla seniorów posiadają także specjalne wgłębienia lub uchwyty na kubki, dzięki temu napój nie rozleje się na łóżko oraz osobę starszą, jest to szczególnie ważne przy gorących napojach.

Stolik do łóżka dla seniora

Stolik do łóżka dla seniora to rozwiązanie, które najczęściej występuje w postaci tacy z nóżkami, którą kładzie się nad sobą. Stolik do łóżka najczęściej posiada specjalne uchwyty lub wgłębienia, które umożliwiają stabilne postawienie napojów. Stolik ten może by wykorzystywany zarówno do jedzenia, jak i podczas pracy na komputerze lub czytania książek. W tym celu najlepiej wybrać stolik do łóżka wykonany z materiału odpornego na zabrudzenia i zniszczenia. Specjalne stoliki dla seniora posiadają szereg rozwiązań, które ułatwiają osobie starszej korzystanie z niego. Jest lekki i wygodny w przenoszeniu. Dodatkowo stoliki wyposażone są w rany, które zapobiegają zsuwaniu się rzeczy z powierzchni.

Jak wybrać najlepszy stolik dla seniora?

Wybór stolika dla seniora jest zależny od jego potrzeb oraz stopnia niepełnosprawności. Najważniejsza podczas korzystania z tego rozwiązania jest wygodna, dlatego musimy rozważyć, która opcja będzie lepsza dla osoby starszej. Stoliki przyłóżkowe dla seniorów posiadają system jezdny, dzięki któremu możemy go w łatwy sposób ustawiać oraz przestawiać. Dodatkowo podczas korzystania z tego rodzaju stolika senior ma większą swobodę. Stoliki do łóżka dla seniora są rozwiązaniem doskonałym dla osób, które dużo czasu spędzają leżąc. Jednak w przypadku osób całkowicie leżących rozwiązanie to może się nie sprawdzić.

Zobacz także: Jak umyć głowę osobie leżącej?

facebook