PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Ile godzin pracuje opiekunka osoby starszej w Niemczech?

lis 5, 2021 | Typy Opieki

Czas pracy opiekunki osób starszych jest zależny od wielu czynników. Głównie jest to zależne od konkretnego przypadku, osoby starszej, która może wymagać doraźnej lub całodobowej opieki. Wszystkie te zmienne przekładają się na godziny pracy. Zasadniczo, odpowiedź na pytanie, ile godzin pracuje opiekunka osoby starszej w Niemczech, przedstawia się następująco: przeciętna opiekunka w Niemczech pracuje 7 godzin dziennie w przypadku, gdy nie ma zbyt wymagającej osoby do opieki. 

Co składa się na czas pracy opiekunki osoby starszej? 

Większość ofert pracy opiekunki dla osoby starszej uwzględnia współdzielenie domu z seniorem. Jest to o tyle wygodne, że zapewnia bycie blisko seniora i oszczędza czas, jaki trzeba byłoby poświęcić na dojazd. Zakwaterowanie oraz wyżywienie jest bezpłatne, co stanowi dodatkowy atut.  

Na czas pracy opiekunki w Niemczech składa się szeroki zakres obowiązków, takich jak zadbanie o stan psychofizyczny seniora, jak również zaspokajanie jego podstawowych potrzeb fizjologicznych.  

Plan dnia opiekunki nad osobami starszymi obejmuje głównie pomoc przy: 

Czas pracy opiekunki na terenie republiki federalnej Niemiec – Ile może pracować? 

Opiekunka miesięcznie pracuje średnio 160 godzin. W takim razie ile godzin pracuje opiekunka osoby starszej w Niemczech? Według niemieckiego prawa pracy może pracować 38,5h tygodniowo i maks. 6 dni w tygodniu. Wynika z tego, że opiekunka powinna mieć 1 wolny dzień od pracy lub jeśli nie jest to możliwe, rodzina winna zapłacić jej za ten dzień. Trudno jednoznacznie określić dokładną ilość godzin, które opiekunka przepracowuje podczas tygodnia. Jednakże ma ona prawo do przesypiania nocy, a także czasu dla siebie w ciągu dnia. W niektórych sytuacjach to osoba starsza ma silną potrzebę spędzenia czasu w pojedynkę, dlatego dni opiekunki mogą być mniej lub bardziej intensywne.

Arkadia Care to polecana agencja opiekunek osób starszych w Niemczech, która dba o bezpieczeństwo i komfort podczas zlecenia. Zostań Opiekunką osób starszych z Arkadia Care!

facebook