PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Hesja – ciekawostki

kwi 8, 2021 | Warto wiedzieć

Hesja jest niewielkim krajem związkowym, turyści zwykle nastawieni są na zwiedzanie miast i ich okolicznych atrakcji. Wiesbaden, położone nad prawym brzegiem Renu, pomimo nie największej powierzchni pełni funkcję stolicy landu. Miasto leży w okolicy gór Taunus i jest znanym uzdrowiskiem, a lecznicze właściwości lokalnych źródeł termalnych ceniono już w starożytności. Zwiedzimy tam zabytkową starówkę, gdzie znajduje się plac Zamkowy (Schlossplatz), pałac książąt Nassau, Stary i Nowy Ratusz oraz neogotycki protestancki kościół Marktkirche. Aby zasmakować wody leczniczej z gorącego źródełka, warto odwiedzić budynek Backerbrunnen, czy Dom Zdrojowy – Kurhaus. Ciekawą opcją wycieczki jest przejazd zabytkową kolejką na wzgórze Neroberg, gdzie możemy nie tylko podziwiać piękny krajobraz, ale też XIX-wieczną altanę i kaplicę-mauzoleum poświęcone księżniczce Elżbiecie von Nassau.

Ciekawe miejsca w Hessen

Zdecydowanie największą metropolią w Hesji, która liczy ok. 5 milionów mieszkańców, jest kosmopolityczny Frankfurt nad Menem. Miasto uznawane jest za prawdziwą dzielnicę bankową Niemiec, gdzie poza licznymi świątyniami finansowymi zobaczymy olbrzymie drapacze chmur. Dlatego też większości odwiedzających to miejsce kojarzy je z amerykańskim Manhattanem. Pomimo nowoczesnej zabudowy Frankfurt nad Menem może pochwalić się klimatyczną starówką, gdzie poza szachulcową zabudową dostrzeżemy także liczne zabytki historyczne, takie jak plac ratuszowy Römerberg, czy Kościół Świętego Pawła (Paulskirche). Warto również wybrać się na dworzec kolejowy, by móc podziwiać jego monumentalny gmach. Poza doznaniami wzrokowymi możemy też zaznać doznań smakowych dzięki miejscowym specjałom. Chodzi oczywiście o kiełbaski frankfurterki, precle, a także mniej nam znany ser z cebulą, kminkiem, olejem i octem (Handkäse mit Musik).
Ciekawym miejscem w Hessen jest także Kassel. To kolejne miasto z bogatą historią i ofertą turystyczną. Znajduje się tam największy park górski w Europie – Wilhelmshöhe. Jedną z najpopularniejszych atrakcji tego miejsca jest wodospad, który wpisano na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Poszukujesz innych, wartych odwiedzenia miejsc? Zobacz także: Turystyka w Niemczech

Hesja – atrakcje

Hesja może poszczycić się wieloma pozycjami na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto tu wspomnieć o regionie Rheingau, który zachwyca krajobrazem najpiękniejszych upraw winorośli w całym kraju. Kolejną znaną atrakcją jest szlak Limes, czyli fortyfikacje ze zrekonstruowaną rzymską warownią, jedyną na świecie. Nie można również pominąć zamku Saalburg, który jest rzymskim fortem granicznym (Römerkastell Saalburg) udostępnionym do zwiedzania, z zapleczem muzealnym. Każdego turystę odwiedzającego Hesję z pewnością nie raz zachwycą liczne i różnorodne walory tego regionu.

Zobacz także: Brandenburgia, Niemcy – ciekawostki

facebook