Turystyka w Niemczech

Niemcy to państwo położone w centralnej Europie. Chociaż nie rosną tam palmy, ani nie ma tropikalnego klimatu, to mimo wszystko turystyka w tym miejscu rozwija się bardzo dobrze i ma wiele do zaoferowania zwiedzającym. Walory przyrodnicze i kulturowe Niemiec podkreślają ich najlepsze atrakcje turystyczne, które każdego roku przyciągają miliony wizytatorów.

Niemieckie góry

Alpy to jedne z największych gór w Europie, a ich zagospodarowanie po stronie niemieckiej zachęca do podejmowania aktywności nie tylko zwolenników sportów zimowych. W porze ciepłej zobaczymy tam osoby oddające się pieszym wędrówkom, jak również kolarzy i wspinaczy górskich. W głębi kraju można skorzystać z uroków gór średnich, m.in. Schwarzwaldu, Rhön czy Harzu.

Wybrzeże Morza Północnego

Północna część Niemiec przyciąga głównie zwolenników nadmorskich terenów. Znajdziemy tam świetnie rozwiniętą infrastrukturę przybrzeżną z urokliwymi miastami portowymi i niepowtarzalnym krajobrazem. Dodatkową atrakcją są sezonowe imprezy sportowe i kulturalne, takie jak urodziny hamburskiego portu czy Tydzień Kiloński. Niemieckie wybrzeże nieco różni się od polskiego – niezwykłą przyrodę dopełniają tam wyspy z pięknymi plażami i parkami krajobrazowymi.

Zabytki i inne ciekawe miejsca

W Niemczech jest aż 97 obiektów wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Zaliczają się do nich m.in. zamki, pałace, bramy czy budynki sakralne. Największą popularnością cieszy się oczywiście rejon bawarski oraz stolica kraju – Berlin. Każdy z landów ma jednak swój unikalny charakter, a lokalne społeczności chętnie pokazują przyjezdnym swoją kulturę i tradycje. Przez cały rok turyści mogą też brać udział w popularnych wydarzeniach, które stanowią promocję dla danego regionu. Bez wątpienia do takich imprez można zaliczyć Oktoberfest, Festiwal wina w Mainz czy jarmarki bożonarodzeniowe w największych miastach. Fani prawdziwej turystyki krajoznawczej najliczniej odwiedzają takie miejsca, jak: Wyspa Muzeów i Brama Brandenburska w Berlinie, zamek Neuschwanstein w Bawarii, Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau, Katedra w Kolonii, Dolina Środkowego Renu z zabytkami średniowiecznej architektury, Twierdza Königstein czy pałace i zespoły parkowe w Poczdamie i Berlinie.

facebook