PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Przydatne aplikacje mobilne

mar 25, 2021 | Warto wiedzieć

Aplikacje mobilne to znajome pojęcie dla każdego posiadacza smartfona, a takich osób z roku na rok przybywa coraz więcej. Do technologii elektronicznych coraz częściej zaczynają się przekonywać również osoby starsze. Według przeprowadzonych badań, ponad połowa Polaków korzysta z internetu za pomocą urządzeń mobilnych.

Aplikacje dla Opiekunek

Aplikacje bez wątpienia stwarzają nam możliwości do realizowania swoich planów i zadań. Najczęściej jednak korzystamy z takich, które umożliwiają nam porozumiewanie się z innymi. Komunikacja międzyludzka to nieodzowny element naszej codzienności, dlatego dużą popularnością cieszą się portale społecznościowe i ich komunikatory. Niezwykle przydatne dla opiekunek pracujących zagranicą okazują się aplikacje do tłumaczenia tekstów, które pomagają nam w codziennej komunikacji.

Zobacz także: Praca opiekunki – co zabrać do pracy za granicą?

Aplikacje do tłumaczenia tekstów

Google translate – to jedna z najpopularniejszych aplikacji do tłumaczenia tekstu z jednego języka na drugi. Tłumacz Google darmowa aplikacja do tłumaczenia tekstu. Potrafi przetłumaczyć tekst wpisywany na klawiaturze, a także rozpoznać głos i zmienić na zrozumiały dla nas lub osoby, z którą chcemy porozmawiać. Aplikacja może także wykorzystywać wbudowany w smartfon aparat, żeby rozpoznawać wskazane przez użytkownika obiekty z teksem tłumaczyć zapisane na nich informacje.

Darmowa aplikacja do nauki języka niemieckiego

Duolingo – to najbardziej wszechstronna i najlepiej oceniana darmowa aplikacja do nauki języka niemieckiego.  Gramatyka, słownictwo i zwroty są podzielone na tematy, które można utrwalać dzięki przyjemnym i nietrudnym ćwiczeniom.

Pozostałe przydatne aplikacje mobilne

Facebook to zdecydowany nr 1. wśród Opiekunek. Portal umożliwia nie tylko porozumiewanie się ze swoimi znajomymi, ale też pomaga w znalezieniu pracy. Służą do tego grupy opiekuńcze oraz profile agencji opiekuńczych, na których bezpośrednio można aplikować na oferty pracy lub porozmawiać z konsultantem na czacie.

Messenger jest czatem wspomnianego wyżej Facebooka, ale na smartfonie funkcjonuje jako osobna aplikacja. Umożliwia nam nie tylko wymianę zdań z rozmówcą, ale też wysyłanie zdjęć, komunikatów głosowych czy nawiązywanie połączeń wideo.

WhatsApp to też rodzaj czatu, ale jest skonfigurowany z kontaktami w naszych telefonach. Dzięki temu, mając dostęp do internetu, możemy dzwonić do rozmówcy za pomocą aplikacji, bez ponoszenia kosztów abonamentu telefonicznego. Podobnie jak w Messengerze możemy odbywać też rozmowy wideo.

Instagram to kolejny bardzo popularny serwis społecznościowy. Największą rolę odgrywają tam publikowane fotografie, jednak aplikacja również daje nam możliwość kontaktu z innymi użytkownikami za pomocą czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.

Jeżeli nie zaglądaliście jeszcze nasz profil, to koniecznie sprawdźcie i poznajcie lepiej nasz Zespół: https://www.instagram.com/arkadiacare/?hl=pl.

facebook