Co ze sobą zabrać na pierwszy wyjazd?

Przed wyjazdem do pracy warto wcześniej na spokojnie przygotować listę rzeczy, które powinniśmy ze sobą zabrać. Wtedy z pewnością niczego nie zapomnimy.

Przede wszystkim pamiętajmy o niezbędnych dokumentach takich jak: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zaświadczenie o korzystaniu z ubezpieczenia zdrowotnego oraz o umowie podpisanej z agencją opiekuńczą. Poza tym, w torebce miejmy kartkę lub notes z danymi firmy, z którą wyjeżdżamy, polskimi i niemieckimi numerami alarmowymi.

Następnie przygotujmy kosmetyki, apteczkę oraz lekarstwa, które zażywamy. Jeżeli jest taka możliwość, spakujmy też telefon komórkowy, laptop lub tablet z ładowarką, dzięki czemu będziemy w ciągłym kontakcie z bliskimi w Polsce. Potem przygotujmy ubrania – odpowiednie do pory roku. Przy czym od razu radzimy, by nie przesadzać z ich ilością. Spakujmy rzeczy wygodne, które sprawdzą się przy wykonywaniu wszelkich czynności opiekuńczych, czy codziennych spacerach i zakupach. Warto też zabrać ze sobą kilka ubrań bardziej eleganckich, które będziemy mogli założyć podczas ewentualnych wizyt gości, czy imienin seniora. Oczywiście nie zapomnijmy też o kilku rzeczach, które pozwolą nam miło spędzić wolny czas, np. książki, ulubione polskie czasopisma, krzyżówki, itp. Nie zaszkodzi wziąć też słownik polsko-niemiecki.

Mając spakowane te wszystkie rzeczy możemy spać spokojnie i być pewnym, że to, co najważniejsze będziemy mieć ze sobą.

facebook