PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Badenia-Wirtembergia – ciekawostki

lut 11, 2021 | Warto wiedzieć

Największymi atrakcjami przyrodniczymi Badenii-Wirtembergii są góry Schwarzwaldu Bodeńskie znajdujące się u podnóża Alp. To właśnie tam ruch turystyczny jest najbardziej rozwinięty. Obie lokalizacje gwarantują zwiedzającym fantastyczny wypoczynek i możliwość podjęcia różnych aktywności rekreacyjnych w Badenii-Wirtembergii. Atrakcje, które warto zobaczyć znajdują się także w Schwarzwaldzie, gdzie nie brakuje miłośników pieszych wędrówek oraz sportów zimowych. Miejsce to znane jest również z produkcji zegarów z kukułką oraz ze specjałów kulinarnych, czyli szynki dojrzewającej oraz tortu Szwarcwaldzkiego. Warto również wspomnieć o tamtejszych uzdrowiskach ze źródłami ciepłych wód mineralnych, z miejscowością Baden-Baden na czele.

Badenia-Wirtembergia – co warto zobaczyć?

Kolejna atrakcją przyrodniczą jest Jezioro Bodeńskie leżące na pograniczu trzech państw: Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Jest jednym z największych tego typu akwenów w Europie. Co warto zobaczyć? W okolicznych miejscowościach możemy również natrafić na zabytki z różnych kultur. W Heidelbergu zwiedzimy górujący nad miastem majestatyczny zamek, uważany za symbol niemieckiego romantyzmu. Ponadto w głębi landu znajdziemy więcej podobnych skarbów architektonicznych, jak np. zamki Hohenzollern czy Sigmaringen.

Badenia-Wirtembergia – ciekawostki

W Badenii-Wirtembergii odnajdą się także fani motoryzacji. W Stuttgarcie pasjonaci czterech kółek mogą zwiedzić Mercedes-Benz-Museum i Porsche-Museum. Poza tym metropolia oferuje inne atrakcje, jak choćby malownicze ogrody pałacowe Schloßgarten z Planetarium Carla Zeissa, czy galeria Staatsgalerie.
Badenia-Wirtembergia – ciekawostki:
– W Mannheim – znajduję się jeden z największych pałaców barokowych,
– Ulm – słynie z kościoła Ulmer Münster z największą na świecie iglicą,
– Karlsruhe – jest siedzibą Sądu Najwyższego (Bundesgerichtshof) i Federalnego Trybunału Konstytucyjnego (Bundesverfassungsgericht),
– Fryburg Bryzgowijski – słynie z średniowiecznymi zabytków, m.in. katedry Najświętszej Marii Panny (Unserer Lieben Frau).

Poszukujesz innych, wartych odwiedzenia miejsc? Zobacz także: Turystyka w Niemczech

Mamy nadzieję, że będąc na zleceniu w tym regionie skorzystacie z naszych wskazówek i wykorzystacie swój wolny czas na aktywność turystyczną. Zwiedzanie kraju naszych zachodnich sąsiadów to okazja do przeżycia wspaniałej przygody – poszerzenia wiedzy krajoznawczej i poznania nowych, ciekawych miejsc.

Zobacz także: Pomysły na zajęcia z seniorami

facebook