PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Praca opiekunki – co zabrać do pracy za granicą?

mar 28, 2019 | Warto wiedzieć

Pierwszy wyjazd jest niezwykle stresujący, nie tylko ze względu na opiekę nad osobą starszą, ale także ilość rzeczy, o których musimy pamiętać. Zastanawiamy się jakie dokumenty są potrzebne, jakie leki oraz ubrania zabrać ze sobą? Warto wcześniej sporządzić listę potrzebnych rzeczy, która pomoże nam w zapakowaniu wszystkiego, czego potrzebujemy.

Co zabrać za granicę do pracy?

Przede wszystkim pamiętajmy o niezbędnych dokumentach takich jak: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zaświadczenie o korzystaniu z ubezpieczenia zdrowotnego oraz o umowie podpisanej z agencją opiekuńczą. Poza tym, w torebce miejmy kartkę lub notes z danymi firmy, z którą wyjeżdżamy oraz polskimi i niemieckimi numerami alarmowymi. Co kupić na wyjazd za granicę do pracy? Pomyśl o przydatnych rzeczach, których nie uda Ci się kupić na miejscu, np. słowniku polsko-niemieckim, książkach, czasopismach.

Zobacz także: Przydatne aplikacje mobilne

Jakie leki zabrać za granicę do pracy?

Przede wszystkim zabierz leki na receptę, które zażywasz regularnie. Miej także przy sobie lekarstwa, które mogą być niezbędne podczas podróży. Nie warto jednak brać ze sobą ogromnej ilości leków, które możesz w razie potrzeby zakupić na miejscu.

Jakie ubrania zabrać ze sobą?

Spakuj rzeczy wygodne, które sprawdzą się przy wykonywaniu wszelkich czynności opiekuńczych, czy codziennych spacerach i zakupach. Warto też zabrać ze sobą kilka ubrań bardziej eleganckich, które będziemy mogli założyć podczas ewentualnych wizyt gości, czy imienin seniora.

Zastanawiasz się, co jeszcze zabrać do pracy za granicą? Warto pomyśleć o telefonie komórkowym, tablecie, laptopie oraz ładowarkach. Sprzęt ułatwi Ci kontakt z najbliższymi, a także pomoże w umileniu czasu wolnego oraz znalezieniu ważnych informacji.

Arkadia Care to polecana agencja opiekunek osób starszych w Niemczech, która dba o bezpieczeństwo i komfort podczas zlecenia. Zostań Opiekunką osób starszych z Arkadia Care!

facebook