PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Jakie trakcje turystyczne Niemiec zobaczyć?

lip 9, 2020 | Warto wiedzieć

Niemcy to państwo położone w centralnej Europie. Chociaż nie rosną tam palmy, ani nie ma tropikalnego klimatu, to turystyka w tym miejscu rozwija się bardzo dobrze i ma wiele do zaoferowania zwiedzającym. Walory przyrodnicze i kulturowe Niemiec podkreślają ich najlepsze atrakcje turystyczne, które każdego roku przyciągają miliony wizytatorów.

Turystyka w Niemczech – co warto zobaczyć?

W Niemczech jest aż 97 obiektów wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Zaliczają się do nich m.in. zamki, pałace, bramy czy budynki sakralne. Najwięcej atrakcji turystycznych Niemiec znajduje się w rejonie bawarskim oraz stolicy kraju – Berlinie. Każdy z landów ma jednak swój unikalny charakter, a lokalne społeczności chętnie pokazują przyjezdnym swoją kulturę i tradycje. Przez cały rok turyści mogą też brać udział w popularnych wydarzeniach, które stanowią promocję dla danego regionu. Bez wątpienia do takich imprez można zaliczyć Oktoberfest, Festiwal wina w Mainz czy jarmarki bożonarodzeniowe w największych miastach. Fani prawdziwej turystyki krajoznawczej z pewnością docenią walory turystyczne Niemiec po odwiedzeniu takich atrakcji jak: Wyspa Muzeów i Brama Brandenburska w Berlinie, zamek Neuschwanstein w Bawarii, Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau, Katedra w Kolonii, Dolina Środkowego Renu z zabytkami średniowiecznej architektury, Twierdza Königstein czy pałace i zespoły parkowe w Poczdamie i Berlinie.

Walory przyrodnicze Niemiec

Będąc w Niemczech warto skupić się nie tylko na atrakcjach turystycznych, ponieważ to państwo bogate w walory przyrodnicze. Co warto zobaczyć?

Niemieckie góry

Alpy to jedne z największych gór w Europie, a ich zagospodarowanie po stronie niemieckiej zachęca do podejmowania aktywności nie tylko zwolenników sportów zimowych. W porze ciepłej zobaczymy tam osoby oddające się pieszym wędrówkom, jak również kolarzy i wspinaczy górskich. W głębi kraju można skorzystać z uroków gór średnich, m.in. Schwarzwaldu, Rhön czy Harzu.

Wybrzeże Morza Północnego

Północna część Niemiec przyciąga głównie zwolenników nadmorskich terenów. Znajdziemy tam świetnie rozwiniętą infrastrukturę przybrzeżną z urokliwymi miastami portowymi i niepowtarzalnym krajobrazem. Dodatkową atrakcją są sezonowe imprezy sportowe i kulturalne, takie jak urodziny hamburskiego portu czy Tydzień Kiloński. Niemieckie wybrzeże nieco różni się od polskiego – niezwykłą przyrodę dopełniają tam wyspy z pięknymi plażami i parkami krajobrazowymi.

Zobacz także: Saksonia, Niemcy – malowniczy land z wyjątkowym klimatem

facebook