PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Saksonia, Niemcy – malowniczy land z wyjątkowym klimatem

wrz 24, 2020 | Warto wiedzieć

Kolejnym ciekawym landem, który posiada swój specyficzny klimat i oferuje wiele atrakcji turystycznych jest Saksonia. Region ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z zachodnią granicą Polski, dlatego też wielu naszych rodaków często korzysta z jego zasobów naturalnych i kulturalnych. Mówi się, że Saksonia to perełka wschodnich Niemiec – poniżej opisujemy dlaczego.

Saksonia – co warto zobaczyć?

Saksonia przedstawia się z różnych stron – jest zarówno nowoczesna, jak i historyczna, bogata w skarby kultury i sztuki Niemiec oraz nowoczesną architekturę. Każdy turysta z pewnością dostrzeże wiele interesujących walorów, w które warto się zgłębić. Wszystko to dopełnia malownicza przyroda, którą w tym regionie charakteryzują lasy, parki, uzdrowiska, czy krajobraz rzeki Łaby. Co warto zobaczyć w Saksonii? Obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest Bastei, gdzie można podziwiać spektakularne formy skalne. Warto też wspomnieć o popularnych szlakach turystycznych, czyli Saksońskim Szlaku Wina, jak również bajkowej Saksońskiej Krainie Zamków i Borów. Głównym ośrodkiem gospodarczym landu jest Drezno, wielowieczne miasto z bogatą historią. Zabytkowe budowle, pałace i ogrody, słynne muzea oraz imprezy kulturalne to największe atrakcje Saksonii. Co jeszcze warto zobaczyć? Szczególnie polecamy zwiedzić: zespół architektoniczny Zwinger, Zamek – rezydencję Wettynów, Katedrę św. Trójcy, muzea i galerie należące do Państwowych Zbiorów Sztuki, Großer Garten, plac Neumarkt, Tarasy Brühla, Sukiennice ze Studnią Dinglingera czy Odwach Staromiejski.

Poszukujesz innych, wartych odwiedzenia miejsc? Zobacz także: Turystyka w Niemczech

Saksonia – ciekawostki

Saksonia słynie przede wszystkim ze swoich wyśmienitych win, ale nie brakuje tam również wielbicieli kawy, dzięki której pod koniec XVII wieku nastąpił rozwój ekonomiczny Lipska. To właśnie tam powstały pierwsze coffee house. Mało kto wie, ale to właśnie w niemieckiej Saksonii rozpoczął się też zwyczaj organizowania świątecznych jarmarków bożonarodzeniowych. Drezdeński jarmark jest najstarszy w Niemczech i można tam zdegustować lokalne specjały, zwłaszcza desery takie, jak Eierschecke i Quarkkeulchen, czy strudel Stollen. Nie można również zapomnieć o słynnych piernikach z Pulsnitz, czyli Pulsnitzer Spitzen, które są oblane i wypełnione czekoladą.

Sport

Miłośników aktywnego wypoczynku niemiecka Saksonia może przyciągać szlakami rowerowymi z urokliwymi trasami widokowymi. Natomiast w zimie warto odwiedzić miejscowe masywy górskie i skorzystać z rozwiniętej infrastruktury dla sportów zimowych w Vogtland i w Rudawach. Można tam skorzystać z tras narciarskich o różnym stopniu trudności, lodowisk, a nawet torów saneczkowych. W Klingenthal co roku odbywają się zawody w skokach narciarskich, które zawsze cieszą się liczną obecnością polskich kibiców.

Zobacz także: Hesja – ciekawostki

facebook