PRACUJ JAKO OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH W NIEMCZECH

Ul. Zamknięta 10/ lok. 2.6
30-554 Kraków

Zapraszamy do biura
8.00-16.00

Apteczka w domu podopiecznego

maj 20, 2021 | Pierwsza pomoc

Apteczka jest niezbędną rzeczą w każdym domu. Przybory, które możemy tam znaleźć, pomogą nam w nagłych problemach zdrowotnych, np. wymagających przygotowania opatrunku po wypadku, odkażenia rany czy podania leków.

Apteczka seniora

Apteczka osoby starszej zazwyczaj jest obszerna i zaopatrzona we wszystkie bieżące leki i sprzęty, z których na co dzień korzysta senior. W związku z tym często podopieczni mają przeznaczone osobne szafki na przechowywanie całego zaopatrzenia medycznego. W zależności od schorzeń, z jakimi się borykają, powinni wyposażyć apteczkę według swoich potrzeb. Dlatego też nie u każdego seniora znajdziemy to samo w tym domowym niezbędniku. Diabetycy z pewnością będą potrzebować glukometru wraz z akcesoriami, a osoby cierpiące na choroby skórne będą miały do wyboru różne materiały opatrunkowe, kremy i żele do łagodzenia wszystkich stanów zapalnych. Jednak standardowo w każdej domowej apteczce nie powinno zabraknąć:
– środków dezynfekcyjnych i materiałów opatrunkowych,
– leków przeciwbólowych,
– leków przeciwalergicznych,
– leków na zatrucia i inne problemy gastryczne,
– preparatów łagodzących obrzęki, stłuczenia czy oparzenia,
– sprzętu medycznego (termometr, ciśnieniomierz).

Pamiętajmy, żeby przed zastosowaniem jakiegoś preparatu zapoznać się z treścią ulotki lub stosować się do zaleceń lekarza. Artykuły z apteczki pomogą nam w początkowej fazie problemu, natomiast po domowej interwencji należy bezwzględnie skontaktować się ze służbami medycznymi, aby w pełni powstrzymać rozwój choroby i towarzyszące jej objawy.

Na co należy zwrócić uwagę

Posiadanie domowej apteczki wiąże się z tym, że musimy cały czas dbać o to, by produkty, które się tam znajdują, były dostępne i w pełni wartościowe. Warto więc przeglądać wszystkie artykuły i na bieżąco sprawdzać terminy ważności, stan opakowania, w jakim znajdują się leki oraz kontrolować ich jakość – odpowiedni zapach, konsystencję i barwę. Dodatkowo nie zapominajmy o stałym uzupełnianiu produktów, które są często używane i dbajmy o przechowywanie wszystkich preparatów zgodnie z zaleceniami producentów.

facebook